Bezsenność

KREW W SPERMIE – O CZYM ŚWIADCZY?

KREW W SPERMIE – O CZYM ŚWIADCZY?
4.8 (96.36%) 22 głosów

Symptom obecności krwi w spermie, wbrew pozorom wcale nie jest tak rzadki na jaki wygląda. Na ogół świadczy o urazie mechanicznym okolic intymnych bądź brzucha. Poza tym, może być przyczyną rozwijającego się zapalenia czy infekcji bakteryjnej, wirusowej. Bez wątpienia, jedną z najgorszych możliwych diagnoz jest rak prostaty, jąder, najądrzy. Inną możliwą przyczyną występowania krwi w spermie jest choroba weneryczna. Wśród najpopularniejszych, wyróżnia się: chlamydiozę, kiłę, rzeżączkę, opryszczkę, gruźlicę moczowo-płciową, zakażenie wirusem HPV. 

Pojedynczy wytrysk pozwala uwolnić od 4 do 6 ml spermy, która ma zasadowe pH. W skład spermy wchodzą poliaminy, prostaglandyny, aminokwasy, lipidy, hormony steroidowe, witaminy, cholesterol, mocznik, fruktoza – cukier, napędzający plemniki do działania. Sperma posiada też jony cynku, magnezu, wapnia. Wiadome jest natomiast, że nie powinna zawierać ani odrobiny krwi. Obecność czerwonych krwinek, jest zatem sytuacją nieprawidłową i niepożądaną. Obecność krwi w spermie świadczy zatem, o rozwijającym się procesie zapalnym, podrażnieniu, urazie. Czasami krew pojawia się samoistnie, bez konkretnych przyczyn i nie jest przyczyną do zmartwień. Wraz z wiekiem, wzrasta jednak szansa, że obecność erytrocytów, jest wynikiem stanu patologicznego.

https://drwenerolog.pl/choroby/

Krew w spermie u mężczyzn powyżej 40 roku życia jest zazwyczaj przyczyną przerostu prostaty. Oznacza też choroby prostaty: guzy, narośla, torbiele i poszerzone naczynia krwionośne. Poza tym, nieprawidłowa praca wątroby i nadciśnienie złośliwe mogą stać się jej bezpośrednią przyczyną. 

KŁYKCINY KOŃCZYSTE – KREW W SPERMIE

Badania dowodzą, że pojawienie się krwi w spermie bardzo często oznacza zakażenie wirusem HPV, który sprzyja rozwojowi kłykcin kończystych. Są to brodawki weneryczne, które pojawiają się w miejscach intymnych. Powstają w wyniku przerostu naskórka i na ogół w okolicach odbytu. Wirus HPV jest jednym z najczęściej przekazywanych drogą płciową. Po dziś dzień znanych jest ok. 100 szczepów, przy czym 30 przenoszonych jest drogą seksualną. Dobrze wiedzieć, że bywają przyczyną nowotworów czy raków. Największym problemem jest to, że nie dają wyraźnych znaków obecności. Używanie prezerwatywy zmniejsza ryzyko zakażenia o ok. 75%.

Więcej: http://klykcinyhpv.pl

RZEŻĄCZKA

Inną przyczyną krwi w spermie jest rzeżączka. Choroba powodowana jest przez gonokoki. U mężczyzn pojawia się ropny wyciek z cewki moczowej, ból przy oddawaniu moczu i krew w spermie. Schorzenie jest ciężkie do wykrycia. Uwagę zwraca jedynie owrzodzenie miejsc płciowych, które może się pojawić, ale nie musi. Podobnie jak i krew w spermie.

KIŁA

Kiła jest jedną z najgroźniejszych chorób wenerycznych. Przez długi czas może nie dawać żadnych objawów, aż pojawi się reumatoidalne zapalenie stawów, objawy ze strony nerwowego układu i ostatecznie ciężkie powikłania neurologiczne.

2 odpowiedzi do artykułu “KREW W SPERMIE – O CZYM ŚWIADCZY?

  1. automatyk

    Wszędzie trąbią, że rzeżączka pojawia się w miastach coraz częściej, niektórzy dermatolodzy wręcz zaczynają bić na alarm. Krew w moczu to jeden z objawów, który jest wskazówką, że może to być rzeżączka, kiła, albo jeszcze inne paskudztwo, które się może przypałętać wcale nie tylko podczas stosunku seksualnego. Czasem wystarczy usiąść niefortunnie po kimś na klopie na stacji benzynowej i już można złapać coś.

  2. Remigiusz

    Ja też się zdziwiłem, jak miałem reumatoidalne zapalenie stawów i lekarz zaczął robić jakieś wcale niedwuznaczne uwagi co do tego, że to może nie być żaden reumatyzm, ale choroba weneryczna… Ale na szczęście się okazało, że żadnego syfu nie mam, choć nie powiem, że strach się nie pojawił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 4