Bezsenność

Leczenie i objawy Ureaplasma urealyticum

Leczenie i objawy Ureaplasma urealyticum
5 (100%) 2 głosów

Ureaplasma urealyticum jest to drobnoustrój, który wywołuje w organizmie człowieka stan zapalny układu moczowego-płciowego. Należy do bardzo popularnych infekcji wśród kobiet, ponieważ 80% z nich i 70% mężczyzn jest dotkniętych tym drobnoustrojem. Jest on przenoszony drogą płciowym, najczęściej osoby zarażają się nim podczas stosunków płciowych bez zabezpieczenia, bądź przy częstej zmianie partnerów. Bakteria ta jest trudnym w diagnostyce organizmem, która wymaga długotrwałej hodowli na specjalnych podłożach. W diagnostyce stosuje się techniki PCR, które potwierdzają obecność w danym materiale.

Powikłania i leczenie

Zazwyczaj zakażenie to ma formę bezobjawową, dlatego też osoby zakażone trafiają do lekarza już ze zaawansowanym stadium chorobowym, w konsekwencji czego leczenie wymaga dłuższej i intensywniejszej kuracji. Obecność tego patogenu prowadzi w do rozwoju nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej i ostrego stadium zapalenia nerek, może to prowadzić nawet do przeszczepu tego narządu. W leczeniu tego zakażania stosujemy podobnie jak w przypadku chorób wenerycznych kuracje antybiotykową, którą są makrolidy. Makrolidy są stosowane w początkowym stadium zachorowania. Później są stosowane takie leki jak azytromycyna, bądź erytromycyna. Opóźnione leczenie może mieć negatywny wydźwięk dla naszego organizmu i prowadzić do poważnych powikłań. Jeżeli chodzi o kobiety to powikłania mogą przejawiać się w zapaleniu szyjki macicy, jak również zapaleniu cewki moczowej.

Czytaj więcej: https://drwenerolog.pl/choroby/ureaplasma/

Symptomy infekcji są zbliżone do tych, które objawiają się przy innych chorobach wenerycznych, a u kobiet ciężarnych istnieje ryzyko przenoszenia infekcji nawet na płód dziecka. Nieleczona infekcja szerzy się na narządy miednicy mniejszej, a groźne powikłania doprowadzają nawet do bezpłodności. Natomiast w przypadku mężczyzn dolegliwości są podobne jak przy chlamydiozie, najczęściej pod postacią ropnego wycieku z cewki moczowej, a także dyskomfort i pieczenie podczas oddawania moczu. Do powikłań u mężczyzn należy zaliczyć przede wszystkim: zapalenie jąder, najądrzy, zapalenie gruczoły krokowego, jak również zapalenie stawów, które może występować również u kobiet. Kuracja antybiotykowa jest bardzo skuteczna i daje stu procentowe szanse na wyleczenie i powrót do normalnego funkcjonowania. Wskazaniami podczas leczenia jest to, iż należy wstrzymać się od kontaktów seksualnych, bądź przynajmniej stosować zabezpieczenie, aby nie narazić na chorobę naszego partnera, jak również należy używać tylko swojej bielizny i ręczników.

2 odpowiedzi do artykułu “Leczenie i objawy Ureaplasma urealyticum

  1. Ano

    Zapalenie nerek może się potem ciągnąć przez wiele miesięcy, więc jak ktoś ma jakiekolwiek objawy to radzę w zarodku dusić, a nie czekać nie wiadomo na jakie cuda, które jak dobrze wiecie się na pewno nie zdarzą.

  2. Wicia

    Po prostu od razu trzeba iść do lekarza. To powinno być w każdym artykule medycznym bardzo podkreślane. Zwłaszcza, że jest coraz większa moda na domowe sposoby, ale powinno się pamiętać, że to nie wszystko, ważne, a może i najważniejsze, jest też leczenie normalnymi lekami. Zapalenie nerek to nie tylko „wygrzewanie”, ale też realne procedury farmaceutyczne, które trzeba zastosować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 4