Bezsenność

Jakie zabiegi na redukcję rozstępów wybrać?

Jakie zabiegi na redukcję rozstępów wybrać?
5 (100%) 44 głosów

Rozstępy problem bardzo powszechny, dotykający nie tylko osoby otyłe czy kobiety po ciąży. Wbrew pozorom, jest to dolegliwość występująca zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Rozstępy pojawiają się najczęściej w okolicy brzucha, ud, piersi, pośladków i ramiom. Tworzą się w skutek nadmiernego rozciągania się skóry oraz zerwania sieci włókien kolagenowych.

Najczęstsze przyczyny powstawania rozstępów to

  • wzrost masy ciała lub wzrostu w krótkim okresie czasu
  • ciąża
  • czynniki hormonalne
  • czynniki genetyczne
  • zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej

Co na rozstępy? Jak się pozbyć rozstępów?

Usuwanie rozstępów jest najłatwiejsze w pierwszej fazie ich powstawania, z czasem, gdy blizny się utrwalają, likwidacja rozstępów staje się to coraz trudniejsza, jednak nie niemożliwe. Najskuteczniejsze sposoby na rozstępy to oczywiście specjalistyczne zabiegi.

Współczesna medycyna estetyczna ma w swojej ofercie kilka innowacyjnych zabiegów, jak:

  • Pollogen Legend – Surgen
  • Emerge
  • Dermapen/Mezopen
  • Mezoterapia igłowa.

Najlepsze zabiegi na rozstępy:

Pollogen Legen Surgen

Zabieg polegający na masażu specjalną głowicą, która stymuluje skórę do odbudowy przez podgrzanie skóry właściwej do 60 st. C oraz przez impulsy elektryczne. Powoduje to produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, dzięki czemu rozstępy są znacznie spłycone i niewidoczne.

Palomar Emerge

To kolejny sposób na rozstępy. Palomar Emerge to nieablacyjny laser frakcyjny, a zabieg nim przeprowadzany polega na stymulowaniu skóry do głębokiej regeneracji przez mikrowiązki światła. Przez pobudzenie procesu wytwarzania kolagenu, a także elastyny, następuję przebudowa struktur skóry. Zniszczone tkanki zastępowane są nowymi, a efektem jest usunięcie rozstępów. Ten innowacyjny laser na rozstępy jest najczęściej wykorzystywanym urządzeniem do tego typu zabiegów, a usuwanie rozstępów laserem daje najbardziej spektakularne efekty.

Dermapen/ Mezopen

Zabieg polega na wprowadzaniu substancji czynnych w głąb skóry przy pomocy malutkich, pulsujących igieł. Powstałe mikrourazy wymuszają proces regeneracji i przebudowy tkanek. Dermapen/Mezopen to skuteczna, nieinwazyjna metoda na usuwanie rozstępów.

Mezoterapia igłowa

Jest to wprowadzanie specjalnych koktajli odżywczych, bogatych w substancje aktywne do głębokich warstw skóry przez liczne nakłucia. Wprowadzone substancje aktywne błyskawicznie pobudzają przebudowę struktur skóry, a efektem są spłycone rozstępy, ujędrniona i odmłodzona skóra.

Konsultacje przed zabiegiem

Jeśli dalej zastanawiasz się, jak pozbyć się rozstępów skorzystaj z konsultacji przed zabiegiem, której celem jest dobranie odpowiedniego planu leczenia, określającego sposób, ilość, a także częstotliwość wizyt. Odpowiednio dobrana metoda, pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty.
Przeprowadzenie rzetelnego wywiadu przed rozpoczęciem kuracji, jest też bardzo istotne dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Pozwala określić, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegów redukujących rozstępy. Warto także nadmienić o możliwości darmowych konsultacji kosmetologicznych w wybranych gabinetach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

61 − = 53