Bezsenność

jak zwalczyć cellulit na posladkach

Oceń wpis

     Pośladki to jedno z najczęstszych miejsc, na których dochodzi do powstania tak niechcianego cellulitu. Natomiast jędrne i piękne pośladki to dążenie wielu kobiet. Jednakże marzenie to nie jest łatwe do spełnienia, gdyż wymaga wiele cierpliwości oraz wytrwałości. Tym trudniejsze jest takze do wykonania, gdy na obszarze pośladków pojawia się problem cellulitu, który nie należy do problemów najłatwiejszych w likwidacji.

     Pośladki to ulubione miejsce uaktywniania się cellulitu. Jest tak dlatego, gdyż w tych lokalizacjach bardzo łatwo dochodzi do gromadzenia się tłuszczu. Standardowe komórki tłuszczowe w odniesieniu do cellulitu mogą ulec zwiększeniu nawet do 10 razy. Powiększenie niektórych z nich przyczynia się do powstania specyficznych dla cellulitu nierówności, które przypominają wyglądem skórkę pomarańczową.

     Ponadto ucisk pośladków na obszar ud przyczynia się do zmniejszenia krążenia krwi, a także limfy, co daje rezultat w postaci gromadzenia się substancji toksycznych w komórkach tłuszczowych. Taki proceder powstawania cellulitu dotyczy w głównej mierze osób, które mają nadwagę. Natomiast w odniesieniu do osób szczupłych, przyczyn powstawania cellulitu są tutaj nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej. Uwzględniając różne elementy takie jak ciąża, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększeniu ulega poziom żeńskiego hormonu, którym jest estrogen. W rezultacie czego dochodzi do utraty szczelność naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Taki działanie skutkuje dużą swobodą gromadzenia się substancji toksycznych i szkodliwych produktów przemiany materii w komórkach tłuszczowych.

cellulit pośladek     Jak pozbyć się cellulitu na obszarze pośladków? Jedną z najważniejszych tutaj kwestii jest prawidłowa dieta, która powinna być bogata w warzywa, owoce, kasze, ryby oraz owoce morza. Wśród warzyw i owoców bardzo duże znaczenie mają tutaj pomidory, szpinak, brokuły oraz pomarańcze. Bardzo ważną kwestią jest również odpowiednie nawadnianie organizmu, przez przyjmowanie do organizmu minimum 2 litry naturalnej wody niegazowanej, każdego dnia. Woda bowiem wpływa bardzo pozytywnie na wypłukiwanie toksyn z organizmu. Szybszy rezultat można także uzyskać przez spożywanie herbatek ziołowych przyczyniających się do zwiększania metabolizmu, a ponadto do oczyszczenia organizmu z toksycznych substancji.

     Dobre rezultaty w walce z cellulitem znajdującym się na obszarze pośladków przynoszą ćwiczenia modelujące ich kształt. Duże efekty przyniosą tylko takie ćwiczenia, które będą wykonywane w sposób systematyczny i wytrwały, przynajmniej 3 razy w tygodniu.

     Dodatkowym działaniem w walce z cellulitem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków antycellulitowych. Kosmetyki takie zawierają w swoim składzie kofeinę, wyciąg z kasztanowca, a takze żeń-szeń. Ponadto przyczyniają się do poprawy ukrwienia skóry, usuwania nagromadzonej wody, a także do ujędrnienia oraz jej uelastycznienia. Przykładem takiego kosmetyku będzie dobry krem na cellulit Vialise. Jest o to kosmetyk, który spełnia większość określonych wyżej zasad. Oparty jest na naturalnym składzie, zawiera wiele wyciągów roślinnych oraz co najważniejsze wykazuje on działanie kompleksowe. Rewelacyjne rezultaty przynosi połączenie masażu odpowiedniej partii ciała z wykorzystaniem dobrych kosmetyków antycellulitowych.

     Inne metody walki z cellulitem zlokalizowanym w obszarze pośladków to skorzystanie z zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych. W tym przypadku wymienić możemy takie techniki jak masaż limfatyczny, endermologię, kriolipolizę, ultradźwięki oraz zabiegi laserowe. Masaż limfatyczny przyczynia się do pobudzenia mikrokrążenia, a także rozbicia komórek tłuszczowych. Endermologia natomiast przyczynia się do zwiększenia krążenia oraz zmniejszenia cellulitu. W przypadku kriolipolizy komórki tłuszczowe zwalczane są z wykorzystaniem niskich temperatur. Zadaniem ultradźwięków jest rozbijanie rozrosłych komórek tłuszczowych. Zabiegi laserowe wpływają natomiast na poprawę ukrwienia oraz likwidację komórek tłuszczowych. Skuteczność zabiegów osiągana jest w przypadku kilkukrotnego ich zastosowania.

inne potrzebne informacje – Preparaty na cellulit – Jakie będą najlepszym wyborem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 19 = 24